Se afișează postările cu eticheta Republicii. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Republicii. Afișați toate postările

luni, 24 august 2015

E încă vară

Un instantaneu pe strada Domnească, străjuită de teii ce încă ne protejează de zilele caniculare și străbătută de mijloacele de transport în comun ce ne poartă spre locațiile dorite și ne aduc… acasă.
 
 
 
 

marți, 24 septembrie 2013

O zi de toamnă… contemporană


Iată-ne pe strada Domnească, într-un peisaj care combină prezentul, cu trecutul precum și cu tematica acestui blog…
 
Sau, mai precis: o combinație între personalitatea toamnei, cu una dintre cele mai superbe zone contemporane ale orașului precum și cu mijloacele de transport desemnate să-și ducă pasagerii spre destinație…


miercuri, 18 iulie 2012

Pro natura

Pe strada Domnească, în ceea ce priveşte transportul local între Grădina Publică şi Parcul C.F.R., activitatea este... 90 la sută ecologică. Copaci bătrâni şi troleibuze tinere protejează mediul deja răscolit de temperaturile excesive ale verii. În asemenea împrejurări, o briză de aer curat într-o zi fierbinte este o binecuvântare!